Additional information
| Installation Method | Float |
|---|---|
| Installs Where | Above Grade / On Grade / Below Grade |
| Overall Thickness | 10 mm |
| Wear Layer | 28 mil |
| Brand | Titan Surfaces |
| Width | 7" |
| Length | 60" |
| Finish | UV Aluminum Oxide |
| Warranty | 10 Years Light Commercial / Lifetime Residential |
| Edge/End | Micro Bevel |






Reviews
There are no reviews yet.