Additional information
| Installation Method | Float |
|---|---|
| Installs Where | Above Grade / On Grade / Below Grade |
| Overall Thickness | 10 mm |
| Wear Layer | 22 mil |
| Brand | Titan Surfaces |
| Width | 7" |
| Length | 60" |
| Finish | Aluminum Oxide UV |
| Warranty | 10 Years Commercial / Lifetime Residential |
| Edge/End | Artisan Edge Pressed Bevel |






Reviews
There are no reviews yet.