Additional information
| Installation Method | Glue Down |
|---|---|
| Installs Where | Above/On/Below Grade |
| Overall Thickness | 4.5 mm |
| Wear Layer | 20 mil |
| Brand | Mannington |
| Width | 7.25" |
| Length | 48" |
| Finish | Low Gloss |
| Warranty | 15 |
| Edge/End | Micro Bevel |






Reviews
There are no reviews yet.