Additional information
| Installation Method | Floating |
|---|---|
| Installs Where | Above/On Grade |
| Overall Thickness | 8 mm |
| Wear Layer | 20 mil |
| Brand | Mannington |
| Width | 8" |
| Length | 72" |
| Finish | Low Gloss / Embossed in Register |
| Warranty | Lifetime Residential |
| Edge/End | CraftedEdgeâ„¢ |






Reviews
There are no reviews yet.