Additional information
| Installation Method | Glue Down |
|---|---|
| Installs Where | Above/On Grade |
| Overall Thickness | 5 mm |
| Wear Layer | 20 mil |
| Brand | Mannington |
| Width | 13.6" |
| Length | 11.8" |
| Finish | Low Gloss |
| Warranty | Lifetime Residential |
| Edge/End | Beveled Edge |






Reviews
There are no reviews yet.