Additional information
| Installation Method | Floating |
|---|---|
| Installs Where | Above Grade / On Grade / Below Grade |
| Overall Thickness | 5.5 mm |
| Wear Layer | 22 mil |
| Brand | Dreamweaver |
| Width | 7" |
| Length | 48" |
| Finish | Ceramic Bead |
| Warranty | Lifetime Limited Residential / 10 Year Light Commercial |
| Edge/End | Painted Bevel |





Reviews
There are no reviews yet.